Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqia goditet nga moti i keq, përmbytje në disa zona

Edhe Greqia është përfshirë nga mot i keq, me reshje shiu dhe përmbytje në shumë zona.

Zonat më të prekura janë Karditsa, Trikala dhe Evros, ku janë raportuar probleme edhe në qarkullimin e automjeteve.

Për momentin është e bllokuar totalisht rruga që të çon në Leontito dhe Mesovouni.

Autoritetet vendosën ta pezullonin qërkullimin në këtë aks për shkak se mund të ketë shembje.

Dalje të lumit nga shtrati pati në Flamouli, duke shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve.

Postime të ngjashme

Sulmi terrorist në Suedi, ja çfarë deklaroi policia: Agresori një 20 vjeçar nga Afganistani

S.B.

Pavarësisht vrasjeve, në Mianmar vazhdojnë protestat

S.B.

Sa % e zviceranëve kanë antitrupa

S.B.

SHBA shpreh shqetësim për gjobat ruse kundër REL-it

S.B.

BE paralajmëron për një krizë shoqërore pas pandemisë

S.B.

OKB: Mësimi në distancë `emergjencë katastrofike arsimore`

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...