Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqia goditet nga tërmetet, regjistrohen tre lëkundje të forta sizmike

Një termet me magnitudë 4.2 rihter është regjistruar në Greqi rreth orës 11:40. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Aigio të Greqisë.

Ndërsa më herët sipas mediave greke janë regjistruar dy lëkundje të tjera të forta, përkatësisht 4.7 dhe 4.4 rihter.  Këto dy lëkundje janë regjistruar në qytetin e Nafpaktos.

Tërmeti në qytetin e Aegio, sipas Institutit Sizmologjik Gjeodinamik, ndodhi 16 kilometra në veriperëndim të Aegio. Thellësia  e tërmetit ishte në 11,6 km. Sipas informacionit, tërmeti është ndjerë në zonat përreth, si dhe në Patras .

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...