Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Greqia hapë kufijtë për pushime verore për qytetarët e RMV-së

Shkup, 31 mars – Zhurnal.mk – Greqia do të hapë kufijtë me Maqedoninë, duke filluar nga 14 maji, por qytetarët nga RMV-ja, do të duhet patjetër të paraqesin vërtetim për vaksinim apo negativ PCR test, informon Zhurnal.

Së shpejti ministria e shëndetësisë do t’i dërgojë ministrisë së shëndetësisë në Greqi dokument se si do të duket çertifikata e vaksinimit.

Për hapjen e kufijve janë dakorduar ministrat e shëndetësisë të dy vendeve.

Të hapura do të jenë kufijtë në Dojran dhe Gjevgjeli.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Qytetarët e vaksinuar të Maqedonisë së Veriut do të mund të udhëtojnë në Gjermani

Dafina Vidishiqi

Mariçiq: Kroacia mbështet nisjen e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

Sondazh i Gallup: 70% e bullgarëve janë kundër dorëzimit para Shkupit

Dafina Vidishiqi

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja

Dafina Vidishiqi

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Dafina Vidishiqi

BESA fillon riorganizimin e degës së Bogovinës, themelohet nëndega në Pirok

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...