Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqia në alarm nga armiku i padukshëm që futet në ushtri

Zhurnal Ads

Greqia nuk është në alarm vetëm nga Turqia, por edhe nga një tjetër armik, këtë herë i padukshëm. Nga 667 raste që u zbuluan sot me koronavirus, mediat greke raportojnë se 17 janë regjistruar në Forcat e Armatosura.

Sot u njoftua se Shkolla Ushtarake e Gardës do të futet në karantinë për dy javë deri të martën, 3 nëntor. Po ashtu ushtrimet në natyrë dhe përdorimi i paletrës janë të ndaluara.

Atika është zona e kuqe, ndërsa Selaniku pritet gjithashtu të hyjë në hartën e sigurisë shëndetësore. Nga 667 raste të reja të regjistruara sot, 250 ishin në Atikë dhe 125 në Selanik, ndërsa nuk përjashtohen bllokimet.

Sipas shkencëtarëve, lëvizja e të rinjve nga një zonë në tjetrën shkakton “dhimbje koke” tek specialistët e sëmundjeve infektive dhe Mbrojtja Civile. Grupi i moshës 18-39 vjeç është për specialistët e sëmundjeve infektive, transmetuesi numër një i koronavirusit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Irani mohon se Izraeli ka vrarë udhëheqësin e lartë të Al-Kaidës në Teheran

S.B.

Zhytësit në Indonezi gjejnë rrënojat e aeroplanit të rrëzuar

Z H

Facebook ndalon mohimin dhe shtrembërimin e Holokaustit

admin

Sonda “Chang’e-5”, ulje me sukses në Hënë

R ZH

Gjermania nuk do të lejojë festimet e Vitit të Ri

Z H

Uashingtoni po përgatitet për marrjen e detyrës nga Bideni

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...