Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqia nuk gjen qetësi, dy tërmete brenda pak orësh tronditin Kretën

Një tërmet i dytë me  më shumë se 5 të shkallës Rihter tronditi Kretën në orën 7:11 të mëngjesit të sotëm i futi brenda pak orësh.

Në mënyrë të veçantë, tërmeti u fokusua në të zonën e detit në mes të Kretës dhe Karpathos kishte një magnitudë prej 5.2 të shkallës Rihter.

Një tërmet me magnitudë 5.1 të shkallës Rihteri kishte paraprirë në mesnatën e së henës në 3:30 me orën greke , e cila, sipas Instituti Gjeodinamik i Athinës kishte saj epiqendër 49 km në verilindje të Sitia dhe thellësia fokale ishte matur në 21.3 km .

Lëkundjet janë ndjerë në pjesën më të madhe të ishullit dhe kanë shqetësuar banorët. Sipas ekriti.gr, tërmeti u ndje në Ierapetra, Sitia, Makry Gialos, Mochlos, Kritsa, Hersonissos dhe vende të tjera.

Për momentin nuk ka raporte për dëmtime ose probleme të tjera.

Postime të ngjashme

AstraZeneca vaksina më e përdorur në botë

N E

Sergey Lavrov hedh poshtë ndryshimin e kufijve në territorin e ish-Jugosllavisë

N E

SHBA vaksinohen 24 % e popullsisë

N E

Mbi 3 milion viktima nga Kovit-19 në të gjithë botën

N E

Italia do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese

N E

Forcimi i aleancës SHBA-Japoni e shqetëson Kinën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...