Agjencia Zhurnal.mk

Greqia nuk lejon hyrjen e shtetasve të Maqedonisë nga asnjëri vendkalim kufitar

Shkup, 1 korrik – Zhurnal.mk – Rreth 10 deri në 15 automjete të Maqedonisë së Veriut dhe Bosnjë e Hercegovinës sot në mëngjes janë kthyer në vendkalimin kufitar Promahonas/Kullën e kufirit greko-bullgar, pasi kanë dashur përmes Bullgarisë të hyjnë në Greqi, publikuan televizionet greke “Skaj” dhe “Mega”.

Vendkalimi kufitar konkret është hapur për hyrjen e turistëve në Greqi por vetëm prej vendeve anëtare të BE-së dhe prej vendeve të treta që u gjetën në listën evropiane, ndërsa për shtetasit e Maqedonisë, ndalesa për hyrje në Greqi deri më 15 korrik 2020 varet pavarësisht vendkalimit kufitar.//Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...