Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqia pas termetit, gurë mbi vetura e njerëz të tmerruar, kështu u përjetua tërmeti i fuqishëm në Greqi

Tërmeti i fortë në Greqi, kryesisht në zonën e Larisës ka bërë që njerëzit të dalin me nxitim në rrugët e qytetit.

Në pamjet e publikuara nga mediat greke, duket se kanë rënë gurë nga ndërtesat e disa prej apartamenteve por nuk ka pasur të lënduar.

Ndonëse banorët janë të shqetësuar, autoritetet kanë bërë thirrje që të mos kenë frikë pasi situata është nën kontroll. Pas tërmetit me magnitudë 6.2 që goditi Athinën dhe disa zona të Greqisë perëndimore, vijojnë pasgoditjet me madhësi më të lehta.

Mes njerëzve që janë trembur përfshihen nxënësit në shkolla por edhe zonat e treta. Gazetari i Top Channel në Greqi, Artur Bibe bëri me dije se autoritetet kanë nxjerrë fortat e tyre në terren për të mbajtur nën kontroll situatën dhe për të qetësuar të gjithë njerëzit.

Ndërkohë lëkundjet janë ndjerë në zonën juglindore të vendit tonë si dhe në kryeqytet.

Postime të ngjashme

“I lodhur nga pandemia”, jep dorëheqje ministri i Shëndetësisë në Austri

S.B.

Kina shpreh shqetësim serioz për shkarkimin e ujit radioaktiv nga Japonia

Z H

Qeveria japoneze: Uji i ndotur nga Fukushima do të hidhet në det

S.B.

Kryeministri malazez ndihet i mashtruar nga opozita: Nuk lejoj trillime e të pavërteta

S.B.

Porti Xinjiang sheh 1500 udhëtime me trena mallrash Kinë-Evropë këtë vit

Z H

Kina përpiqet të mbushë hendekun ‘tronditës’ të vaksinimit mes vendeve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...