Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqia regjistroi 1387 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY, konfirmoi sot 1387 raste të reja me Covid-19. Ndërkohë që të hënën u konfirmuan 2146 raste të reja dhe 134 vdekje.

Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të EODY, 783 pacientë janë të intubuar në ICU. Që nga fillimi i pandemisë, 2146 pacientë janë larguar nga ICU.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 349.936. Numri i vdekjeve të reja të pacientëve me Covid-19 të konfirmuara në 24 orët e fundit është 81, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 10,668 vdekje.

Postime të ngjashme

Izraeli sulmon tunelet e Gazës, sulmet me raketa palestineze vazhdojnë

S.B.

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet të dielën për të diskutuar për Gazën

S.B.

Europa rihap turizmin

S.B.

Gati lufta civile mes arabëve dhe izraelitëve

S.B.

Shpërthim në xhami gjatë lutjeve të së premtes, 12 të vrarë në Afganistan

S.B.

Indonezia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...