Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqia rihap gjimnazet më 1 shkurt

Tani është zyrtare, në datë 1 shkurt në Greqi do të rihapen gjimnazet, të cilat u mbyllën në 7 nëntor. Përjashtim do të bëjnë shkollat e mesme që ndodhen në zonat “e kuqe” për shkak të koronavirusit.

“Pandemia nuk e ndalon edukimin. Sot kalojmë në hapin tjetër, hapjen e shkollave të mesme dhe liceut. Të gjithë mezi presin të kthehen, por duke respektuar masat, të mësojmë të sigurt” tha ministri i Arsimit Niki Kerameos.

Rregullat e reja do të jenë mjaft strikte duke filluar nga mbajtja e detyrueshme e maskave brenda dhe jashtë.

Profesorja e Sëmundjeve Infektive Vana Papaevangelou tha se ka një stabilizim të epidemisë në 3-4 javët e fundit, por kërkoi vijimin e zbatimit të masave.

Postime të ngjashme

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por tani janë zhdukur

T E

Ekspertët të shqetësuar për vizitën e Papës në Irak

T E

Mbi 20 milionë të vaksinuar në Britani të Madhe

T E

Von der Layen do të ndalojë eksportimin e vaksinave nga BE-ja

T E

Izraeli do të vaksinojë punëtorët palestinezë kundër Covid-19

T E

Sulm mbi anijen izraelite/ Ministri i Mbrojtjes: Irani qëndron pas shpërthimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...