Greqia shpreh ngushëllime për tragjedinë në Tetovë

Shkup, 9 shtator – Ngushëllime për familjet e viktimave dhe solidaritet për njerëzit dhe qeverinë e Maqedonisë pas zjarrit të mbrëmshëm në spitalin modular në Tetovë, të shprehura përmes “Twitter” nga Ministria e Jashtme greke, tha korrespondenti i MIA -s nga Athina.

 

Mendimet tona janë me viktimat e zjarrit të tmerrshëm në njësinë spitalore në Tetovë dhe me të gjithë ata që janë prekur nga kjo tragjedi. Ne shprehim ngushëllimet tona të sinqerta për familjet e viktimave dhe solidaritetin tonë me njerëzit dhe Qeverinë e Maqedonisë, ka shkruar Ministria e Punëve të Jashtme greke. / MPB

Related posts

Shekerinska mysafire në Komandën Aleate të Forcave të Bashkuara të NATO-s në Napoli

Z H

A ka pasur kamera vëzhgimi në spitalin kovid në Tetovë, flet koordinatori i Qendrës

N E

Delegacioni nga R. e Turqisë në vizitë të Komunës së Studeniçanit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More