Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Greqia ‘zgjohet’ me tërmet, regjistrohen lëkundje me magnitudë 4.6 Rihter

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra e lëkundjeve ishte Kreta, ndërsa thellësia e tërmetit ishte 28 km. Sipas EMSC, lëkundjet janë ndjerë edhe në Irakleion dhe në Sitia.

Ditët e fundit, Greqia është tronditur shpesh nga lëkundjet e tërmetit në zona të ndryshme, por nuk kanë shkaktuar asnjë dëm në ndërtesa apo njerëz.

Postime të ngjashme

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

SHBA dëbon 24 diplomatë rusë

D V

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...