Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Greva e naftëtarëve/ Rama: I gatshëm të bisedoj me ta për këtë hall të përbashkët, por jo kështu!

Ndërsa në Ballsh vazhdon greva e naftëtarëve, ku tashmë prej 5 ditësh janë gratë ato që janë futur në grevë urie, kryeministri Rama ka reaguar në twitter.

Kryeministri shkruan se ashtu siç e ka thënë dhe herë të tjera greva e tyre është e panevojshme, dhe njofton se është i gatshëm të ulet e të bisedoj me ta.

Ai i fton ata ta ndërpresin grevën, ndërsa shton se “presionet e ultimatumet nuk funksionojnë në asnjë familje dhe punëtorët e Ballshit nuk bëjnë përjashtim nga ky parim i panegociueshëm!”. 

Kryeministri Rama në Twitter:

U përsëris naftëtarëve të Ballshit që greva e tyre është e panevojshme, sepse unë jam me ta dhe qeveria është e tyrja! Ne jemi plotësisht të ndjeshëm ndaj hallit të tyre që është edhe halli ynë dhe është absurde që hallin t’ua qajnë ata që ua shkaktuan!

I ftoj vëllazërisht ta ndërpresin grevën dhe jam i gatshëm të ulem e të bisedoj me ta për këtë hall të përbashkët, por jo kështu!Kështu jo, sepse presionet e ultimatumet nuk funksionojnë në asnjë familje dhe punëtorët e Ballshit nuk bëjnë përjashtim nga ky parim i panegociueshëm!

Kujtojmë se bëhen 22 ditë që punëtorët e rafinerisë së naftës në Ballsh janë në grevë, ata kërkojnë pagat e pa dhëna të fituara me gjyq.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...