Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Grevistet refuzojnë Ramën/ Të gatshme të negociojnë por pa ndërprerë grevën e urisë

Zhurnal Ads

Edhe pas ftesës për herë të dytë të kryeministrit për të lënë grevën e urisë, gratë naftëtare janë të vendosura të mos dalin pa marrë pagat e tyre.  Ato janë të gatshme të negociojne por pa ndërprerë grevën e urisë.

Më herët kryeministri postoi një status të dytin brenda pak ditësh,duke thënë se naftëtarët duhet të dalin nga greva që të bisedojmë për të mos i lënë vetëm në këtë hall që as e ka shkaktuar qeveria, as zgjidhet me presion e me ultimatume! Ne nuk kemi shkop magjik, po kemi gjithë vullnetin të lehtësojmë situatën. Me logjikë dhe solidaritet si një familje shkruan kryeministri.

Ndërkohë që gjendja shëndetësore vjen duke u rënduar. Tre prej grave greviste kanë marrë ndihmë mjekësore pas komplikacioneve kardiake dhe hipertensionit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Protestuesit i drejtohen Zogut të Zi, cili është plani i tyre

T E

Ambasadorja e SHBA-së: Palët t’i qëndrojnë ‘5 qershorit’, në tryezë propozime reale

admin

Vritet me armë zjarri në Rrëshen 51-vjeçari

T E

Dështon mbledhja e këshillit politik mes socialistëve dhe opozitës, rikthyer edhe tonet e ashpra

admin

Presidenti Meta bisedë me eurodeputeten: Do të vazhdoj të bëj çdo përpjekje për…

S.B.

“Rama e ka humbur kontrollin mbi pandeminë”/ Basha: Së bashku do ta mundim këtë të keqe

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...