Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Grevistët rëndohen por nuk tërhiqen: Duam pagat tona

Edhe pse orët e fundit është rënduar gjendja shëndetësore  e grave greviste, ato shprehen  të vendosura për të vazhduar rezistencën, madje kërcënojnë se do të marrin edhe fëmijët në vendin ku janë ngujuar.

Situata është shumë e rëndë. Nga instancat shtetërore, nga parlamenti shqiptar kërkojmë bukën e fëmijëve tanë. A nuk është emergjente si dhe lotët e këtyrë nënave. Mos na detyroni të sjellim dhe fëmijët këtu me ne.

Në ditën e 10 te grevës se urisë punonjëset e rafinerisë i bëjnë thirrje kryeministrit të plotësojë sa më parë kërkesa e tyre.

Është turpi më i madh të vdesësh për bukë, se nga corona. Ne jemi pa bukë në shpi dhe kërkojmë lëkët tona. Kryeministri të na plotësojë kërkesën.

2 nga gratë grevisteve janë dërguar më urgjencë në spital për të marrë ndihmë mjekësore për shkak të problemeve shëndetësore që kanë shfaqur.

Postime të ngjashme

Meta vlerëson Kostandin Kristoforidhin me titullin “Nderi i Kombit”: ‘Zgjohuni shqiptarë!”, jehon thirrja e tij dhe e të gjithë etërve të Kombit

S.B.

Basha marrëveshje me Shoqatën Kombëtare të Biznesit të Vogël dhe të Mesëm: Një angazhim i përbashkët në mbështetjen tuaj, jeni shpirti i lëvizjes përpara të shoqërisë

S.B.

Rama nxjerr pamjet nga Rruga e Arbrit: Ëndrra 100 vjeçare do të jetë realitet

S.B.

“Do fitosh ti apo ne?”/ Rama takon mbështetësin e PD te Rruga e Arbrit

S.B.

Meta kthen ligjin për “Sigurimin e detyrueshëm në transport”: Nuk garanton cilësisht mbrojtjen e jetës së qytetarëve (Arsyet)

S.B.

Gjekmarkaj: Qeveria raciste e Ramës e ka lënë në mëshirën e fatit Shëngjinin. Vjen për të ngrënë peshk dhe nxjerr glaca propagande

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...