Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Akorduesi gjerman Mansory ka zbuluar versionin e gjeneratës së mëparshme SUV luksoze Mercedes-AMG G63, të cilin e quajti Gronos.

Mansory ka përgatitur shumë përbërës të trupit të karbonit duke përfshirë një spoiler të pasmë. Ky spoiler nuk është vetëm aty për të përmirësuar pamjen e SUV, por edhe për të përmirësuar aerodinamikën e SUV.

Harqet e rrotave të zgjatura i japin SUV një pamje më muskulore së bashku me një profil anësor “më të trashë” që përbën trimat e verdhë të trupit në dyert dhe mbrojtëset.

arboni është gjithashtu i pranishëm në kapak, dhe spoiler i çatisë së përparme përmban një palë drita ndihmëse LED. Parakolp gjithashtu përmban drita shtesë, dhe logo e Mercedes në grilën e radiatorit i dha vendin Brabus.

Mbulesa e rrotës rezervë është “veshur” me fibra karboni, e cila përfundon ndryshimet në pjesën e jashtme. Brendësia vazhdon me një temë të verdhë me detaje të zeza, dhe gjithashtu lëkura dominon, raporton motor1.

AMG G63 nga Mansory është i kufizuar në vetëm 10 njësi, dhe motori 4.0-litër V8 është akorduar në 850 kuaj/fuqi dhe 1.000 Nm çift rrotullues. SUV me performancë të lartë përshpejton nga 0 në 100 km/orë në 3.5 sekonda, duke e bërë atë një sekondë të plotë më të shpejtë se standardi.

Shpejtësia maksimale është 250 km/orë dhe është 10 km/orë më e lartë se G63 me Paketën Opsionale të Shoferit AMG. Çmimi nuk dihet ende.

Postime të ngjashme

Porsche 911 Carrera apo BMW M3 Competition?

D V

Kjo është marka e vetme që nuk po mendon për elektrizimin, dhe ka një arsye të fortë për këtë

D V

Video spektakolare: Kështu ‘noton’ një Tesla Model 3

D V

Këto janë veturat më të njohura në TikTok

D V

Ai harroi të shkonte te mekaniku për një kontroll të veturës – ja si duket vaji i motorit pas 36,000 km

D V

A është më mirë të vozisësh me kondicioner apo dritare hapur gjatë verës? Ja çfarë konsumon më shumë karburant

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...