Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Gruaja denoncon përdhunimin 13 vjeçar nga burri shqiptar. Kreu veprime të turpshme edhe me vajzën 8 vjeçare

Një histori e çmendurisë familjare thuhet se po zhvillohej për 13 vjet në Kalamata dhe doli në dritë pasi një grua u ankua se burri i saj e kishte rrahur dhe përdhunuar atë, si dhe se kishte ngacmuar seksualisht vajzën e tyre 13-vjeçare që kur ajo ishte 8 vjeç.

Një hetues dhe një prokuror vendosën të lirojnë 38-vjeçarin deri në gjyq, me kusht që ai të qëndrojë në distancë dhe të mos afrohet më gruas dhe vajzës së tij, si dhe të paraqitet në stacionin e policisë çdo muaj.

I akuzuari kaloi pragun e hetuesit të Kallamatës dje, në mënyrë që të kërkonte falje për veprimet e përdhunimit, për veprime seksuale me një të mitur, për abuzim të një të mitur, për marrëdhënie seksuale midis të afërmve, për dhunë në familje dhe dëmtime trupore. 38-vjeçari, i cili është nga Shqipëria, gjithashtu iu nënshtrua kushtit kufizues të ndalimit të daljes nga vendi.

Vetë gruaja e tij u ankua të hënën në Policinë e Kallamatës se në 13 vitet e martesës së saj ajo ishte përdhunuar vazhdimisht nga burri i saj

Sipas informacioneve nga eleftheriaonline, ajo vendosi të thyejë heshtjen dhe të denoncojë dhunën që ka pësuar, sepse kishte frikë se ishte radha e vajzës së saj 13-vjeçare, e cila sipas të njëjtit informacion deklaron se ishte ngacmuar seksualisht tre herë nga babai i saj.

13-vjeçarja është ekzaminuar nga një psikolog për fëmijë dhe dyshohet se pësoi ngacmim për herë të parë nga babai i saj kur ajo ishte 8 vjeçe duke i prekur organet gjenitale. Dy herë të tjera thuhet se ishin kur vajza hyri në adoleshencë dhe ai ishte shtrirë gjysmë i zhveshur mbi të.

Postime të ngjashme

Rama në Liban për riatdhesimin e 19 shqiptarëve

D V

“S’dua të rri më këtu, dua të shkoj në shtëpi”, flet mes lotësh vogëlushja shqiptare në kampin e ISIS-it në Siri

D V

45 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

Mbi 5 mijë turistë vendas e të huaj zgjodhën Thethin në korrik

D V

Video/ Pamjet nga tuneli i Skërficës, Rama: Përfundimi i kësaj vepre infrastrukturore shkurton me 3 orë rrugën nga Tirana në Sarandë

D V

Shqipëria nën ndikimin e të nxehtit afrikan, ja si do jenë temperaturat në fundjavë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...