Gruaja e parë indiane që ishte infektuar me coronavirus sërish rezulton pozitive për COVID-19

Pacientja e parë indiane me coronavirus, një student i cili kishte banuar më parë në Wuhan, Kinë, sërish ka rezultuar pozitiv.

 

Vajza 21-vjeçare nga Kerala e Jugut nuk ka simptoma, por është e izoluar në shtëpinë e saj, tha për AFP Reena KJ, një zyrtare shëndetësore e Qarkut Thrissur.

Ajo ishte pozitive sërish gjatë një kontrolli rutinë përpara një udhëtimi në New Delhi. “Ekipet shëndetësore janë në kontakt të vazhdueshëm me të”, tha Reena.

Pacienti ishte në mesin e studentëve indianë të mjekësisë që u larguan nga Wuhan në janar të vitit 2020, kur virusi u shfaq për herë të parë në atë qytet kinez.

Më pas ajo zhvilloi simptoma të lehta dhe më 30 janar, ajo doli pozitive dhe kështu u bë personi i parë indian që u infektua me coronavirus.

India që atëherë ka konfirmuar gati 31 milionë raste dhe më shumë se 410 mijë vdekje, shumica e tyre në një valë shkatërruese në muajt prill dhe maj.

Related posts

Navalny thotë se korrupsioni është baza e shumë problemeve në botë

D V

Ministri i Jashtëm i Katarit: Po punojmë me talibanët për të rihapur aeroportin e Kabulit

N E

Bjellorusia pret një dërgesë të madhe armësh nga Rusia

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com