Agjencia Zhurnal.mk

Gruaja ia kap dorën dhe nuk e lëshon, Papa Françesku humb durimin

Papa Françesku kishte dalë në sheshin e Shën Pjetrit për të përshëndetur fëmijët dhe të rriturit, në natën e ndërrimit të moteve.

Megjithatë një grua që ishte në turmë iu afrua dhe e kapi për dorë duke mos e lëshuar, derisa e detyroi të parën e kishës katolike që ta godasë në dorë që të çlirohet nga ajo, transmeton Telegrafi. Sikur kjo të mos mjaftonte ai u pa duke i bërtitur para të pranishmëve, e ky moment u kap nga kamerat e mediave të shumta që ishin prezentë në këtë ngjarje.

Por, pasi videoja bërë xhiron e botës, Papa kërkoi falje që e kishte goditur në dorë gruan ku tha: “Shumë herë humbim durimin. Edhe imë e humba i them më fal gruas për këtë shembull të keq”.

Woman grabs Pope's arm

PEEVED PONTIFF: Pope Francis does not look happy after a woman grabbed his arm during a walkabout at the Vatican. https://abcn.ws/2SIumu0

Posted by ABC News on Wednesday, January 1, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...