Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Gruaja që fitoi lotarinë prej 60 milionë eurosh thotë se numrat fitues i kishte parë ëndërr burri i saj

Pravatoudom, 57-vjeçare, ka luajtur lotari për dy dekada duke përdorur një set numrash të cilin burri i saj e kishte parë në ëndërr 20 vjet më herët. Në dhjetor, ëndrra e tij ishte bërë realitet kur gruaja e tij luajti me ata numra dhe fitoi xhekpot në vlerë prej 60 milionë dollarë.

Më 1 dhjetor, nëna e dy fëmijëve, e cila u pushua nga puna gjatë pandemisë, shkoi në bankë për të paguar disa fatura derisa burri i saj i mori tiketat, shkruan CNN.

Kur ata u rikthyen në veturë, ai i tha që kanë fituar 60 milionë dollarë.

“Isha jashtëzakonisht e lumtur dhe po qaja në të njëjtën kohë. Nuk mund ta besoja fillimisht”, ka tha Pravatoudom. “Do ta blejë një shtëpi dhe do ta shëtisë botën”.

Pravatoudom ka emigruar nga Laos në Kanada me 14 vëllezërit e motrat e saj në vitin 1980. Për katër dekada, ajo dhe burri i saj kanë punuar shumë për të mbështetur familjen.

Postime të ngjashme

Influencuesja e Instagramit poston nudo mbi elefantët e rrezikuar nga zhdukja, nxitë reagime të shumta në internet

S.B.

Një e re me kancer vdes 10 ditë pasi realizoi ëndrrën e saj të martohej: ‘Dashuria e vërtetë ekziston’

S.B.

E lodhur nga bllokimi për shkak të coronavirusit, kjo grua improvizon “një udhëtim me aeroplan” në shtëpinë e saj

S.B.

Video virale kap reagimin e 9-vjeçares amerikane, kur nëna i thotë se do të kthehet në shkollë

S.B.

3 mite të famshme mbi sipërmarrësit

T E

Dhjetë ndryshime që duhet t’i bëni gjatë të tridhjetave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...