Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Grubi shpalos emrat e zëvendës ministrave të BDI-së

Zhurnal Ads

Shkup, 15 shtator, Zhurnal.mk – Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi sonte në një emision debativ në TVM2 ka shpalosur emrat për e zv/ministrave të Bashkimit Demokratik për Integrim në qeverinë e ardhshme.

Sipas Grubit zëvendëskryeministër i MPB-së do të jetë Nazim Bushi, në Drejtësi Agim Nuhiu në Transport Bekim Rexhepi, në Mbrojtje Bashkim Hasani si dhe në Shëndetësi do të jetë Ilir Hasani.

Ndryshe Nazim Bushi njihet si drejtor në Telekom dhe anëtarë bordi ndërkohë që vite më parë ka qenë zv.drejtor në drejtorinë për siguri dhe kundërzbulim ndërkohë që Agim Nuhiu nga pozita në MPB kalon në Drejtësi derisa me profesion është profesor universitar.

Në anë tjetër në Transport e lidhje shkon Bekim Rexhepi i cili ka qenë për një kohë anëtarë në Këshillin e prokurorëve, Bashkim Hasani nga zv.drejtor në Policinë financiare kalon zëvendës ministër në Mbrojte kurse mjeku Ilir Hasani i cili njihet për sukseset e tij në fushën e shëndetësisë si dhe drejtor në Klinikën shtetërore shkon si zv.ministër në Shëndetësi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

LSDM: Epidemiologu Markovski të mos flas me teori konspirative

admin

Incident në Spitalin e Tetovës, pësojnë edhe policët

E.E.

LSDM i përgjigjet VMRO-së: Do të ketë kontroll të pasurisë dhe pronës së gjyqtarëve

T E

VMRO-DPMNE kërkon që Ligji për regjistrimin menjëherë të tërhiqet nga debati kuvendor

Z H

Vazhdon gjykimi për “Lidhjen ndërkombëtare”

E.E.

30 ditë paraburgim për 67 vjeçarin që mbyti gruan me sëpatë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...