Shqipëri

Grumbullim kundër rregullave anti-Covid, procedohen 8 protestues të uzinës së Ballshit

Zhurnal Ads

Tetë protestues të uzinës së Ballshit, të cilët ishin pjesë e protestës para uzinës së Ballshit për të kërkuar rrogat e prapambetura janë proceduar penalisht.

Policia thotë se procedimi ndaj tyre vjen pasi organizuan dhe morën pjesë në protestë të paligjshme si edhe kanë thyer Urdhrin Nr.351 datë 29.06.2020 pika nr. 4 të Ministres së Shëndetësisë mbi masat ndaj pandemisë Covid- 19, procedohen penalisht 8 persona.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, në përfundim të veprimeve të kryera në lidhje me protestën e paligjshme të zhvilluar ditën e djeshme para hyrjes kryesore të Ndërmarrjes së Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh, proceduan penalisht 8 persona për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”.

Ndaj të dyshuarve, materialet iu referuan Prokurorisë së Fierit, për ndjekje të mëtejshme.

Për të dytën ditë me radhë punonjësit e rafinerisë së Ballshit dolën në protestë, duke kërkuar rrogat e prapambetura dhe përmirësimin e kushteve të punës.

Postime të ngjashme

Nga mbërritja e Enverit me tren te nënshkrimi i deklaratës së bashkëpunimit/ Publikohen për herë të para fotot e rralla të “Mbledhjes së 81 partive” në Moskë në 1960

S.B.

“Sistemi ynë po iu përgjigjet qytetarëve”, Manastirliu apelon: Ju them me zemër, mos ejani vonë në spitale, ka shtretër!

S.B.

DOSSIER: E pathëna e masakrave bullgare ndaj shqiptarëve në Shkup: vetëm për qeleshen e bardhë!

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...