Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Grupi i ekspertëve Kinë-OBSh viziton qendrat për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve të Wuhan-it e provincës Hubei

Ekspertët nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) dhe Kina vizituan të hënën Qendrën për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve të qytetit Wuhan, si dhe Qendrën për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve të provincës Hubei.

Grupi i përbashkët Kinë-OBSh vizitoi aty disa laboratorë, duke përfshirë një laborator të nivelit të tretë të biosigurisë dhe një laborator referues të gripit. Pjesëtarët e grupit gjithashtu këqyrën mostrat e të dhënat kërkimore të rasteve fillestare dhe biseduan me ekspertë të këtyre dy qendrave

Postime të ngjashme

SHBA dëbon 24 diplomatë rusë

D V

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...