Grupi për PD: Vendimet në Kuvendin Kombëtar anti-statutore

“Grupi për PD” i cilëson anti-statutore vendimet që u morën të shtunën në Kuvendin Kombëtar, i cili zgjodhi Këshillin e ri Kombëtar si dhe miratoi ndryshimet në statut të propozuar nga kryedemokrati Lulzim Basha.

 

“Grupi për PD” thotë se në Kuvend mungoi analiza reale e arsyeve përse PD humbi në zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit si dhe marrja e kësaj përgjegjësie nga kryetari i partisë.

Për këtë grupim, shumë nga kandidatët për anëtarë të Këshillit Kombëtar u propozuan në mënyrë klienteliste, duke lënë jashtë demokratët e përkushtuar.

Related posts

Një alternativë ku të kaloni fundjavën, Rama publikon pamjet mahnitëse nga Durrësi

D V

Rama nxjerr pamje nga punimet në Piramidën e Tiranës: Qendra më e madhe e teknologjisë

D V

Policia e Shqipërisë arreston 11 shoferë për 24 orë: Mos ‘fluturoni’ në rrugë për të arritur sa më parë detin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com