Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Grupit parlamentar të BDI-së pritet t’i shtohet dhe një deputete femër?

Zhurnal Ads

Shkup, 11 shtator – Përfaqësimi i femrës shqiptare në Parlament duket se do të ritet edhe për një deputete kjo për shkak të lëvizjes së listës për deputet në përbërjen aktuale, shkruan Zhurnal.mk

Kështu, sipas informacioneve të fundit deputeti aktual i BDI-së nga njësia e VI-të zgjedhore Bajram Rexhepi pritet që të emërohet drejtor tek REN SHA Shkup si propozim për emërimin e kuadrove të eshalonit të tretë dhe katërt, për të lënë rradhën kandidates së rradhës për deputete në këtë listë, Rina Ajdari e cila pritet t’i bashkohet grupit parlamentar të BDI-së duke u bërë femra e gjashtë deputete.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Alternativa: Ky pushtet vazhdon me standarde të dyfishta për shqiptarët

T E

Tërmetet nuk e dëmtuan sistemin hidro-energjetik Mavrovë

T E

Knaus: Atë që e pamë nga Bullgaria është për të ardhur keq dhe nuk është as në interesin e saj kombëtar

T E

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

E.E.

Anton Çetta përkujtohet përmes librit të Anton Nikë Berishës

T E

200-300 euro gjobë nëse refuzoni të jepni dokumente gjatë regjistrimit

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...