Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Grushti i shtetit në Myanmar/ Takim urgjent i Këshillit të Sigurimit të KB

Nju Jork – Këshilli i Sigurimit i KB do të mbajë një takim urgjent sot mbi situatën në Mianmar pas grushtit të shtetit, thanë burime pranë KB

Takimi do të mbahet me dyer të mbyllura.

Sekretari i Përgjithshëm i KB Antonio Guterres dënoi me forcë arrestimin e Kryeministrit të Myanmar Aung San Suu Kyi të hënën dhe një numër i madh vendesh u bashkuan me dënimet dhe thirrjet për lirimin e të arrestuarve.

Takimi do të mbahet me dyer të mbyllura.

Sekretari i Përgjithshëm i KB Antonio Guterres dënoi me forcë arrestimin e Kryeministrit të Myanmar Aung San Suu Kyi të hënën dhe një numër i madh vendesh u bashkuan me thirrjet për lirimin e të arrestuarve.

Postime të ngjashme

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

Mbi 60 milionë të infektuar me koronavirus në Evropë, thotë OBSH

D V

Ghani fajëson Uashingtonin për pasigurinë në Afganistan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...