Agjencia Zhurnal.mk

Guardiola e do Bonuccin te Man City

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci vazhdon të mbetet njëri nga të preferuarit e trajnerit të Mancheser Cityt, Pep Guardiola.

Guardiola dëshiron të përforcojë vijën e fundit të mbrojtjes pasi ka hasur në vështirësi këtë sezon, shkaku edhe i lëndimeve të shpeshta.

Sipas mediumit italian Calciomercato, Guardiola do të mirëpresë mundësinë për të transferuar Bonuccin në skuadrën e tij te Manchester City.

Megjithatë, mediumi italian shton që Bianconerët nuk duan të ndahet me mbrojtësin italian pasi synojnë t’ia rinovojnë kontratën.

Bonucci nuk është emri i vetëm që pëlqehet nga Guardiola dhe City në Serie A.

Edhe dyshja e Interit, Milan Skriniar dhe Alessandro Bastoni kanë qenë të lidhur me klubin nga Etihad.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...