Agjencia Zhurnal.mk

Gurabia me arra

Përbërësit:
100 gr gjalpë
100 gr sheqer
2 vezë
200 gr miell
arra të bluara
lëvore limoni

Udhëzimet:
1 Gjalpën rraheni bashkë me një vezë e një të kuq të vesë.

2 Shtoni miellin dhe lëvoren e limonit e më pas krijoni një brumë të butë.

3 Brumin vendoseni në frigorifer të qëndrojë për afro një orë e më pas hapeni në një petë të madhe me trashësi prej gjysmë centimetri.

4 Me ndihmën e një kallëpi nxirrini gurabitë e madhësisë së dëshiruar.

5 Gurabitë kalojini në një anë në të bardhë të vesë e më pas në arrat e bluara.

6 Renditini në tavën përkatëse dhe piqini në furrën e parangrohur në 170 gradë për afro 15 minuta. Ju bëfshin mirë./meshije.al

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...