Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Gurabija me kanellë

Përbërësit:

250 gr gjalpë

1 gotë çaji vaj vegjetal

4 lugë gjelle sheqer pluhur

3 gota miell

gjysmë gote arra

Përmbi:

2 lugë gjelle kanellë

3 lugë gjelle sheqer pluhur

Përgatitja:

Përveç kanellës dhe sheqer pluhurit të gjithë përbërësit e tjerë i derdhni në një enë dhe i përzieni mirë.

Tespinë e lyejmë më brushë, prej glazurës ndajmë copa të vogla, ia japim formën dhe i rëndisim gurabijat në tepsi.

Tepsinë me gurabija e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqen gurabijat.

Gurabijat e pjekura i lyejmë me përzierjën e kanëllës dhe sheqer pluhurit.

Postime të ngjashme

Rolatë me mish: Nga jashtë kërcëlluese, brenda përsosmërisht e mbushur me erëza!

S.B.

Qofte daneze: Shumë të shijshme, 10 herë më të shëndetshme se qoftet që gatuhen tek ne

S.B.

Një truk që as profesionistët nuk do ta zbulojnë! Një recetë origjinale për ‘Brownie’

S.B.

Gjyveç me mish qengji dhe turli

S.B.

Musaka me presh e kërpudha

S.B.

Kremi katalan: Si të përgatisni këtë ëmbëlsirë tipike spanjolle

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...