Guvernatori i Bankës Popullore kroate për vizitë në vend

Shkup, 6 korrik – Guvernatori i Bankës Popullore kroate Boris Vujçiq sot do të qëndrojë për vizitë në Bankën Popullore të Maqedonisë së Veriut.

 

Gjatë vizitës është parashikuar të nënshkruhet memorandum i ri për bashkëpunim ndërmjet dy bankave qendrore. Memorandumin, sipas paralajmërimeve, do ta nënshkruajnë guvernatorja e Bankës Popullore, Anita Angelovska-Bezhoska dhe homologu i saj kroat Vujçiq.

Pas nënshkrimit të memorandumit, siç paralajmëron Banka Popullore, janë parashikuar deklarata për mediume nga ana e dy guvernatorëve.

Organizatorët theksojnë se ngjarja do të mbahet sipas protokolleve për Kovid-19.

Related posts

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Tonin: Miqve bullgarë do u themi se anëtarësimi i Maqedonisë në BE është në interes të tyre

Z H

LIVE/Fillon ceremonia qendrore me rastin e përvjetorit- 30 vjet pavarësi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com