Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Guvernatorja e Miçigan shpall 8 Shtatorin – Ditë maqedono-amerikane

Miçigan, 8 shtator – Gretchen Whitmer, guvernatorja e shtetit të Miçiganit, e shpalli 8 Shtatorin, Ditën e Pavarësisë së vendit tonë, si Dita maqedonaso-amerikane.

Kjo njohje tregon se komuniteti maqedonas në Miçigan është shumë i fortë. Puna e palodhur, pasioni dhe përkushtimi rrisin pjesëmarrjen në arritjen e një komuniteti edhe më të mirë maqedonas në Miçigan – tha Diana Janceski, Përfaqësuese e UMD në Miçigan.

Në proklamatën e Guvernatorit Whitmer thuhet, ndër të tjera, “se shteti i Miçiganit njeh banorët maqedono-amerikanë që jetojnë në disa komunitete në këto vende, ndërsa michiganët maqedonas japin një kontribut të çmuar në një numër fushash”.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...