Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Gwen Stefani rikrijon pamjet ikonike nga hitet e kaluara, në projektin e ri muzikor

Ylli i njohur, Gwen Stefani, është rikthyer te rrënjët e vjetra të muzikës me këngën e fundit, “Let Me Reintroduce Myself”, që e shënon solo projektin e parë të lansuar në katër vjetët e fundit.

Para pak ditësh këngëtarja e publikoi edhe videoklipin e kësaj kënge, dhe na bëri nostalgjik për vitet e para të karrierës së Stefanit, e cila shquhej anembanë botës për stilin e saj të guximshëm dhe të veçantë.

Gwen ka vendosur që në videoklipin e këngës së fundit, t’i rikrijojë disa prej dukjeve më ikonike të saj ndër vite. I gjithë projekti vjen me shumë ritëm e energji, ku ajo shfaqet duke performuar dhe vallëzuar, dhe mund të themi lirisht se është mirëpritur nga adhuruesit e këngëtares e kanë mirëpritur atë.

Brenda katër ditëve të lansimit, “Let Me Reintroduce Myself” ka arritur t’i marrë më shumë se 2 milionë klikime.

Vjetëve të fundit këngëtarja ishte fokusuar më shumë në krijimin e këngëve të zhanrit country, duke i sjell disa projekte muzikore me të fejuarin e saj Blake Shleton, si “Happy Anywhere”, “Go Ahead and Break My Heart”, “Nobody But You” dhe “You Make It Feel Like Christmas”.

Ndërkaq në fillim të këtij viti, Stefani kontribuoi edhe në albumin e këngëtares kosovaro-britanike Dua Lipa, “Club Future Nostalgia: The Remix Album”, duke u bërë pjesë e versionit remix të hitit “Physical”.

Ylli 51-vjeçar gjatë karantinës ka qenë mjaft e zënë duke punuar në realizimin e projekteve të reja, si dhe e pranon se ka qenë një proces mjaft terapeutik për të, në tejkalimin e situatës së shkaktuar nga pandemia.

“Po ndihem shumë e lumtur. E dini, muzika është jeta ime. Ajo shërben si terapi për mua dhe më vjen mirë që kam pasur mundësi të shkruaj sërish këngë. Nganjëherë ndihesh e bllokuar nga ana kreative, dhe herëve të tjera të kthehet inspirimi dhe të hapet një derë në trurin tënd ku mund të ndalesh duke shkruar. Për momentin, kjo gjë po më ndodhë mua dhe t’iu them të drejtën është një ndjenjë shumë e mirë. Prandaj mezi pres ta ndajë muzikën e re me të gjithë ju. Diçka e re do të vjen së shpejti”, ka deklaruar Stefani.

Albumi i fundi i Gwenit si solo këngëtare u lansua në vitin 2017. Me titull “You Make It Feel Like Christmas”, ky incizim përmbante këngë dedikuar festave të fundvitit.

Postime të ngjashme

Brenda super shtëpisë së aktores së njohur amerikane

T E

Dhurata Dora shijon pushimet në Maldive, merr vëmendje me një fotografi të publikuar pa makijazh

S.B.

Pse është e rëndësishme të mos humbasësh Trajtimin Klasik Kozmetik??!!

S.B.

Zack Snyder po punon rreth filmit të ri “King Arthur”

S.B.

Jolie shet pikturën e Churchillit për shtatë milionë funte

S.B.

Aktorja, Erica Watson vdes pas infektimit me COVID-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...