Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Haaland do ta copëtojë Serbinë si një lakër”, norvegjezët “çmendin” serbët

Më 8 tetor do Norvegjia do të përballet me Serbinë në një ndeshje të “Play-Off-it” të Ligës së Kombeve. Kjo ndeshje po pritet me interesim të madh në Norvegji, derisa norvegjezët vendas po bëjnë përgatitje mobilizimi për fitore, transmeton Gazeta Express.

Madje, ish-futbollisti dhe tani komediani Bernt Hulsker ka zgjedhur që të provokojë disi rivalët nga Beogradi, të cilët preken lehtë në këso raste duke u ankuar në “provokim”

Madje, serbët ndihen të provokuar nga norvegjezët shkaku i një kënge motivuese për Norvegjinë, ku thuhet se ylli norvegjez, “Haaland do t’i copëtojë serbët sikurse një lakër”. Kjo ka bërë jehonë në mediat serbe, që e konsiderojnë provokim norvegjez për Serbinë.

Postime të ngjashme

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

Mahrez: Humba dy vite të karrierës, është dashur të largohem më herët nga Leicester City

Z H

Mercedesi dërgon ultimatum Luis Hamiltonit

Z H

De Gea do të largohet nga Man United

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...