Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Habit zëdhënësja e Berishës: Rama është kryeministër legjitim, pse nxiton opozita për datën e zgjedhjeve?

Zëdhënësja e Sali Berishës Erla Mëhilli ka reaguar në lidhje me takimet e zhvilluara këtë të premte në Presidencë mes kreut të shtetit Ilir Meta dhe liderëve të partive politike në kuadër të konsultimve për vendosjen e datës së zgjedhjeve.

Mëhilli në postimin e saj të Facebook, thekson se nuk e kupton se pse opozita po nxiton për të caktuar sa më shpejt një datë zgjedhjesh kur dihet se qeveria është në detyrë deri në shtator.

Ndër të tjera ajo thekson se me këtë veprim, Rama fiton më shumë kohë dhe mundësi për të blerë sa më shumë deputetë në favor të tij.

“Nje gje se kuptoj. Per ca arsye duhet nxituar me daten zgjedhjeve, kur dihet se qeveria eshte ne detyre, me Kushtetute, deri ne shtator. Pse duhet me i lene Rames pese muaj kohe per te bere blerje deputetesh te rinj ( mbase dhe duke kthyer ne favor te PS rezultatin e zgjedhjeve) por dhe pese muaj kohe per te kaluar vendime e ligje duke qene se ai ka dhe ekzekutivin dhe legjislativin

Nejse, keta duhet ta dine me mire

ps: une nuk ze mend, prap vazhdoj mendoj si njeri normal”, shkruan Mëhilli.

Postime të ngjashme

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

Ndahet nga jeta kreu i Shoqatës Patriotike ‘Çamëria’, babai i aktivistit të njohur

Lea Muslija

Presidenti Meta, letër institucioneve për zgjedhjet e 25 prillit: Të shmangen fenomenet negative

S.B.

Porti i Ri Turistik i Sarandës, Rama publikon videon: Deri në fund të mandatit të tretë një tjetër nivel turizmi

S.B.

“Brenda muajit maj, 500 mijë të vaksinuar”, Manastirliu publikon videon: Ja sa gjyshe e gjyshër janë sot më të mbrojtur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...