Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Hajdari akuza Ramës për Listat e Hapura: Mashtrim i madh…

Rudina Hajdari gjatë fjalës së saj në Kuvend, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për sa i përket listave të hapura.

Sipas Hajdarit, Rama ka bërë mashtrimin më të madh ndaj popullit shqiptarë për sa i përket listave të hapura, ku sërish sipas saj kandidatët do të jenë sipas kryetarëve.

“Ky do mbahet mend si mashtrimi më i madh i Edi Ramës. Ku thatë se kandidatët nuk do të zgjidhen më nga kryetarët. Ju keni frikë nga populli. Ju keni frikë nga vota e qytetarëve nuk u dilni dot përballë. 70% e rinisë do ta braktisi vendin. Të rrinë andej dhe të mos kthehen më në këtë vend. Janë studentë dhe profesionistë. Janë të gjithë që duan të ikin dhe ta braktisin këtë vend. Ndiheni krenar për këtë apo jo? A jeni të kënaqur për këtë? Nëse doni ta fitoni që jeni deputet të nderuar, dilni para popullit, takojini dhe merrni votën e tyre. Mos u mbroni nga listat e kryetarëve.” tha Hajdari.

Postime të ngjashme

Mbi 912 mijë vaksinime në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Gjykata Kushtetuese pezullon gjykimin për zgjedhjet e 30 qershorit, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Holanda lejon lëvizjen e lirë për shtetasit shqiptarë nga nesër

Dafina Vidishiqi

Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Takimi në Shkup pas refuzimit nga BE

Dafina Vidishiqi

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...