Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Hajdari: Shqiptarët janë ngopur me gënjeshtrat tuaja

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari ka shpërthyer sot në akuza në Parlament ndaj maxhorancës.

Hajdari renditi problemet e ditëve të fundit, teksa tha se shqiptarët janë ngopur me gënjeshtrat dhe se ajo që po ndodh në Kosovë do ndodhë dhe në Shqipëri.

“Sa taksa kanë paguar shqiptarët në 30 vite, do mjaftonin për një flotë me borëpastruese që do i kishte zili gjithë rajoni. ne mezi i kemi disa. Sa taksa kanë paguar shqiptarët në 30 vite do mjaftonin të kishin energji elektrike. Sa taksa kanë paguar për infrastrukturën do mjaftonin për të na i bërë më të lehtë jetën të gjithëve por kanë mjaftuar për tua bërë ju jetën më të lehtë. Për shqiptarët ka vuajtje, halle e më shumë taksa. Unë nuk mendoj se ju nuk do ngopeni ndonjëherë. Por kam besim tek shqiptarët që janë ngopur me gënjeshtrat tuaja. Ne do vazhdojmë të luftojmë për të rinjtë që të vijnë në politikë. karriera juaj e radhës nuk do jetë e lehtë sepse do përgjigjeni për të gjitha. Ajo që po ndodh në Kosovë do ndodhë dhe në Shqipëri. Ne nuk do lodhemi”, tha ndër të tjera Hajdari./BW

Postime të ngjashme

Rama: Angazhimi i ushtrisë për shuarjen e zjarreve, meriton respekt e inkurajim

D V

Vlora 7 ditë luftë me flakët, drejtori i zjarrfikëseve: Me mbështetje të fortë ajrore do ia dalim!

D V

Emërohet zv/ambasadori i SHBA në Shqipëri, për herë të parë vizitoi Shqipërinë si turist në 1997

D V

“Para 31 gushtit hapim tunelin e 5″/ Balluku: Brenda vjeshtës lidhet Sauku me Maternitetin e ri!

D V

Rindërtimi në Vaqarr, Rama: Shëmbëlltyrë kuptimplotë e solidaritetit shqiptar

D V

Manastirliu nga Saranda: Vijnë sot 50.000 doza të tjera vaksinash Pfizer, apel për studentët të vaksinohen përpara fillimit të vitit të ri akademik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...