Shqipëri

Hajdari: Të merren parasysh propozimet e opozitës jashtëparlamentare

Zhurnal Ads

Në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve që po mbahet ditën e sotme deputetja Rudina Hajdari ka kërkuar që të merren parasysh edhe propozimet e opozitës jashtëparlamentare që nuk është pjesëmarrëse në komision.

Ajo gjithashtu ka kërkuar mbylljen e mbledhjes dhe shtyrjen e saj pasi ka kërkuar që të diskutohet fillimisht edhe propozimi i PD-LSI.

“Nëse ne si anëtarë të këtij komisioni duhet që të kemi parasysh propozimet që ka bërë opozita jashtëparlamentare. Nuk besoj që do të ishte e mirë që t’i riktheheshim përsëri të njëjtave gjëra. Nëse keni vullnetin e mirë të përfshijmë opozitën jashtëparlamentare ose duhet ta ndalojmë këtë mbledhje e të biem dakord e më pas të vijmë këtu. Nëse keni dëshirë,  ta bëni në frymë konsensusi siç e do praktika ndërkombëtare që më në fund të kemi një reformë zgjedhore atëherë duhet të tregoni vullnetin”, tha Hajdari.

Postime të ngjashme

Kosovë tre të vdekur 47 raste pozitive, Shqipëri dy të vdekur 106 të infektuar

admin

Sërish karantinë gjatë Dimrit?

admin

Përkeqësimi i situatës nga koronavirusi dhe hapja e spitalit Covid3, Manastirliu del me thirrjen e fortë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...