Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Hajde shishqebap hajde…”, Kryeministri Rama inspekton punimet në Lungomare 2, por ja çfarë i tërheq vëmendjen

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet e Lungomares 2 në qytetin bregdetar të Vlorës. Sipas kryeministrit kjo është një tjetër hapësirë publike fantastike, ku do të ketë plazhe me 5 yje, pishina olimpike dhe për fëmijë dhe një shëtitore që lidh Skelën me Ujin e Ftohtë.

Por teksa pa nga afër këto punime, kryeministrit Rama i tërhoqën vëmendjen disa objekte të rënuara, për të cilat pyeti nëse do të prishen apo do të integrohen. Pasi mori përgjigjen se do të prishen, ai reagoi në këtë mënyrë: “hajde shishqebap hajde…”

Biseda e Ramës me Dritan Lelin

Edi Rama: Sipërfaqja këtu e krijuar është pafrikë dyfish e gjysmë…ajo ishte sikur futeshe në ndonjë xhep fallco.

Dritan Leli: Është një nga investimet më të bukura që janë bërë në bregdet. Me Lungomaren sikur u mësuam, kurse ky tjetri ka një standard të lartë edhe punimesh edhe projektimi dhe mënyra si po zbatohet është vërtet impresionuese.

Edi Rama: Këto do integrohen (ndërtesa te rënuara)

Dritan Leli: Këto do prishen.

Edi Rama: Shikoje tani, hajde shishqebap hajde…popopo

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...