Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Hakerët vjedhin fotografi të një spitali që kryen operacione plastike në Angli

Hakerët kanë vjedhur të dhënat e një spitali që kryen operacione plastike. Ata po kërcënojnë se do i publikojnë ato të dhëna të pacientëve, me fotografi para dhe pas ndërhyrjeve.

Spitali anglez ka konfirmuar sulmin e hakerëve derisa thotë se kanë njoftuar autoritetet përgjegjëse, raporton bbc.

Në uebfaqen e tyre, grupi i hakerëve i njohur si REvil thonë se në fotografitë e klientëve nuk ishin “pamje plotësisht të këndshme” Ata pretenduan se kanë marrë mbi 900 gigabajt fotografi të pacientëve që kanë kryer ndërhyrjet estetike.

Grupi i Spitalit, i cili njihet si Transform Hospital Group, pretendon se është qendra kryesore për ndërhyrje estetike. Në këtë Spital thuhet se kanë kryer ndërhyrje edhe yjet si këngëtarja Kitten Kerry Katona, aktorja Tina Malona dhe Joey Essex.

Postime të ngjashme

Një dasmë bamirësie për çiftin e pastrehë

S.B.

Në malet e Zvicrës kërkohen vullnetarë për t’i trembur ujqërit

S.B.

Macja e zhdukur ribashkohet me pronarin pas 15 vjetësh

S.B.

Cili nga këta katër katrorë është i ndryshëm nga të tjerët?

S.B.

Njihuni me oficerin 91 vjeçar të policisë në SHBA, i cili nuk ka në plan të pensionohet

S.B.

Shakaja në TikTok, e bën nënën të mendojë se vendi i saj po sulmohet me armë bërthamore

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...