Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Halil Snopçe: Do ta votojmë ligjin për regjistrim edhe pse pushteti ka qasje refuzuese ndaj opozitës

Shkup, 18 janar, Zhurnal.mk – Deputeti i koalicionit,,Tash është Koha” Halil Snopçe në debatin televiziv në ,,Click Plus” ka deklaruar se opozita shqiptare ka vullnet dhe disponim për të mbështetur por edhe për të kontribuar në sjelljen e ligjit për regjistrim,por sjellja e pushtetit ka qenë tendencioze dhe refuzuese.

Halil Snopçe ka deklaruar se Koalicioni,,,Tash është Koha” ka propozuar amandamente edhe pse shumica parlamentare ka bërë hile gjatë procedurës me qëllim që të na pamundësojë propozimin e amandamenteve, ne prap se prap kemi arritë në kohë që të bëjmë propozimet tona shumë konstruktive,por të njëjtët janë refuzuar.

Snopçe gjithashtu ka thënë se nga mënyra e sjelljes së shumicës kemi dyshimet tona se tendenca është që për ndonjë dështim eventual të regjistrimit faji të na hudhet neve,ashtu siç ndodhi më vitin 2011 kur dështoi regjistrimi – ka deklaruar Deputeti i opozitës shqiptare Halil Snopçe.

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...