Halili: “Ballkani i Hapur” nuk është punë produktive

Shkup, 16 shtator – Është normale që secili vend të kujdeset për interesat e veta dhe të ndërtojë politikën e vet, tha Muhamed Halili, Kryetari i Shoqatës së Këshillit të Ambasadorëve të Politikave të Jashtme dhe Ndërkombëtare, në “24 Analiza” në lidhje me refuzimin e idesë së një “Ballkani i Hapur” nga Kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

 

“Ballkani i Hapur nuk është një gjë e mirë dhe nuk është një gjë produktive.

Është një mundësi për Vuçiq. Të dalë si ithtarë i idesë në të gjitha fushat e jetës. Kjo ide është më shumë për botën serbe sesa për atë jugosllave”, thotë Halili.

Related posts

Prokuroria hapë aktakuzë për blerjen e 202 autobusëve dy katësh

Z H

Filluan punët ndërtimore për zgjerimin e bulevardit “Bllagoja Toska” në Tetovë

Z H

Rreth një orë pritet për dalje nga vendi në VK Bogorodicë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More