Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haliti – Edi Ramës: Vaksinoni kosovarët

Prishtinë, 6 prill, Zhurnal.mk – Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka kërkuar nga kryeministri shqiptar, Edi Rama, që të hapë qendra për të vaksinuar kosovarët.

Kjo pasi sipas tij institucionet e Kosovës janë duke e neglizhuar sigurimin e vaksinave.

Për këtë, Haliit tha se është në gjendje të marrë çfarë do vaksine që marrin qytetarët e Shqipërisë.

“Unë dua të vaksinohem me cilëndo vaksinë që janë duke u vaksionuar bashkëkombësit e mi në Shqipëri. E, si unë janë shumë në Kosovë”, tha Haliti.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...