Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Hamilton ende nuk ka vendosur për të ardhmen

Për herë të parë që nga viti 2013, Lewis Hamilton nuk është më një punonjës i Mercedes.

Kontrata e pilotit britanik, 7 herë kampion bote në Formula 1 ka skaduar më 31 dhjetor. Ai ende nuk ka vendosur për të ardhmen edhe pse disa herë është përfolur se palët do ta rinovojnë atë.

Mediat konfirmojnë se palët nuk po gjejnë e nde një të përbashkët, pasi piloti britanik kërkon një kontratë 4-vjeçare, ku të paguhet 50 milionë dollarë në vit.

Ndërsa Mercedes i ofron një kontratë 1+1, pra për vitin 2021 me të drejtë rinovimi për vitin 2022, kur dhe hyjnë në fuqi rregullat e reja.

Postime të ngjashme

Struga shkund Bellasicën, fitorja i dedikohet Ard Kasamit

T E

Chiesa: Juventusi ende beson në Scudetto, do të luftojmë deri në fund

Z H

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...