Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Hamilton tregon objektivin e tij të madh

Edhe pse e ardhmja e Lewis Hamilton është ende në dilemë, piloti britanik shprehet në një intervistë për “Sport Week” se ëndrra e tij është të shpallet kampion bote për të 8-n herë në Formula 1.

“Titulli i tetë kampion bote do të ishte diçka e jashtëzakonshme për mua.

Kam frikë edhe ta përmend si numër, por ky është objektivi ku jam përqendruar me të gjitha forcat e mia”, tha Hamilton.

Britaniku është piloti me më shumë fitore dhe “pole” në historinë e Formula 1, por ende nuk ka rinovuar kontratën me Mercedes. Palët pritet të gjejnë brenda 2 marsit një marrëveshje, date kur do të bëhet prezantimi i makinës së re.

Postime të ngjashme

Milani vazhdon interesimin për Ziyech, e do me çdo kusht në San Siro

D V

Keqpërdoret emri i kampioneve olimpike në rrjetet sociale, KOK-u konfirmon se asnjëra nuk kanë llogari zyrtare dhe do t’i padisë keqpërdoruesit

D V

Granit Xhaka mes Arsenalit dhe Romës, çfarë mungon për të mbyllur marrëveshjen?

D V

Chelsea është gati ta ulë çmimin e sulmuesit Abraham

D V

Katër arsyet pse Lukaku refuzon rikthimin te Chelsea

D V

Prishtina përballet me skuadrën norvegjeze Bodo/Glimt në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...