Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Hancock: Udhëtimet e pajustifikuara në Britaninë e Madhe janë të paligjshme

Udhëtimet nga Britania e Madhe në vendet e tjera, aktualisht nën bllokim janë “të paligjshme”, në mungesë të justifikimeve specifike siç janë nevojat mjekësore. Kjo u deklarua nga Matt Hancock, ministri i Shëndetësisë i qeverisë së Boris Johnson, në konferencën e sotme për urgjencën e Covid.

I pyetur në lidhje me hipotezën që qeveria po konsideron të vendosë mbi ata që hyjnë në vend, përveç një testi negativ, një karantine të monitoruar në hotel, Hancock paralajmëroi se “paralajmërimet kufitare janë tepër të rëndësishme” në këtë fazë, për të shmangur transmetimin e varianteve të reja të virusit nga jashtë.

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar rritjen e saj më të ulët ditore në rastet e koronavirusit deri më tani këtë vit, me 22,195 raste të reja.

Herën e fundit që numri i rasteve të raportuara ishte më i ulët, ishte 15 dhjetori, sipas të dhënave të qeverisë për koronavirusin.

Postime të ngjashme

Autoritetet afgane vendosin orë policore

D V

Dënim me burg për mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

D V

Presidenti kroat tallet keq me serbët

D V

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

D V

Vriten dy ushtarë turq në Siri

D V

Izraeli pritet të fillojë me testimin e kapsulës kundër coronavirusit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...