Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Hapen pikat kufitare me Meksikën, administrata e Biden pranon në SHBA 25 mijë emigrantë meksikanë

SHBA-ja do pranojë në vend mijëra emigrantë meksikanë. Afro 25 mijë azilkërkues e parë janë aktualisht në Meksikë, por priten të futen në Shtetet e Bashkuara më 19 shkurt.

Autoritetet amerikane kanë njoftuar se do të hapen tre pika kufitare. Kjo është një nga vendimet e marra nga administrata e re e Joe Biden, pasi ajo e kaluara, e Donald Trump, ua kishte ndaluar hyrjen azilkërkuesve në SHBA.

Rreth 70 mijë emigrantë aktualisht kërkojnë azil në Shtetet e Bashkuara.

Ndryshimi i politikës së emigracionit të Donald Trumpit, ishte një prej premtimeve më të përfolura gjatë fushatës së presidentit aktual Joe Biden.

Postime të ngjashme

Kancelarja Merkel, mbrojtja e klimës dhe katastrofat

D V

Anija me migrantë fundoset afër ishullit grek

D V

BE përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

D V

JP Morgan bëhet banka e parë e madhe amerikane që pranon transaksione me kriptomonedha

D V

Protestuesit ia mësyjnë parlamentit sllovak, policia hedh gazlotsjellës

D V

Hulumtimi: Dy doza Pfizer apo AstraZeneca, efikase kundër Deltës!

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...