19 C
Skopje
29/10/2020
Maqedoni

Hapja e kufijve, Spasovski: Presim vendimin e autoriteteve shëndetësore

Shkup, 28 shtator, zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në konferencën e sotme për shtyp theksoi se vendimi përfundimtar për hapjen e kufijve me vendet e rajonit duhet të merret nga autoritetet shëndetësore.

“Kjo është pyetje në të cilën duhet të përgjigjen autoritetet shëndetësore, e dini se edhe vendimet e më hershme janë marrë duke u bazuar në vendimet e personave kopetentë në pjesën e epidemiologjisë dhe protokoleve shëndetësore, këtu bën pjesë Ministria e SHëndetësisë së bashku me Komisionin për Sëmundje Infektive në bisedime me shtete tjera, ashtu siç do të vlerësojnë se është më mirë për qytetarët, ashtu do të vendoset”, tha mes tjerash Spasovski.

Ndryshe, disa nga mediat vendore sot kanë shkruar se Komisionit të Sëmundjeve Infektive kërkon heqjen e PCR testeve për shtetasit nga vendet e rajonit.

Related posts

Ulja e dioksidit të karbonit: BE dakord për një transport më efikas

T E

Zaev: Platformën nacionale për mësim online do të jetë në 5 gjuhë

XH.I

Dimitrievski: Pas nëntë viteve janë paguar borxhet e Komunës së Kumanovës

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Pranoj Më tepër...