Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hapja e kufijve, Spasovski: Presim vendimin e autoriteteve shëndetësore

Shkup, 28 shtator, zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në konferencën e sotme për shtyp theksoi se vendimi përfundimtar për hapjen e kufijve me vendet e rajonit duhet të merret nga autoritetet shëndetësore.

“Kjo është pyetje në të cilën duhet të përgjigjen autoritetet shëndetësore, e dini se edhe vendimet e më hershme janë marrë duke u bazuar në vendimet e personave kopetentë në pjesën e epidemiologjisë dhe protokoleve shëndetësore, këtu bën pjesë Ministria e SHëndetësisë së bashku me Komisionin për Sëmundje Infektive në bisedime me shtete tjera, ashtu siç do të vlerësojnë se është më mirë për qytetarët, ashtu do të vendoset”, tha mes tjerash Spasovski.

Ndryshe, disa nga mediat vendore sot kanë shkruar se Komisionit të Sëmundjeve Infektive kërkon heqjen e PCR testeve për shtetasit nga vendet e rajonit.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...