Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj: AAK nuk ka ndërruar qëndrim sa i përket votimit të Vjosa Osmanit për presidente

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se partia e tij nuk ka ndryshuar qëndrim sa i përket çështjes së zgjedhjes së presidentes.

Haradinaj në një konferencë për media, ka thënë në takimin që ka pasur me Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, nuk iu është kërkuar bashkëpunim për këtë çështje, shkruan Telegrafi.

“Ne kemi mirëprit mundësinë e bisedës me fituesin e  zgjedhjeve në këtë rast me zotëri Kurtin dhe zonjën Osmani, nuk kem marr prej tyre një kërkesë, një marrëveshje politike për me votu ose presidenten ose qeverinë. Ata nuk kanë kërkuar prej neve bashkëpunim. Vetvetiu ne nuk jemi pjesë e një marrëveshje politike për të votuar kandidaten e LVV-së për presidente. Sa i përket  qëndrimit të Aleancës nuk ka ndryshuar asgjë”, ka thënë Haradinaj.

Duke komentuar vendimin e LDK-së, që do të jenë prezent në sallë në momentin e votimit të Vjosa Osmanit për presidente, Haradinaj tha se kjo është një marrëdhënie e re mes LDK-së dhe LVV-së.

“E pash një njoftim se LDK e ka një vendim të tillë, kjo është një marrëdhënie e re mes LDK-së dhe LVV-së”, u shpreh Haradinaj.

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...