Haradinaj kujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Ata kishin ideale të kristalta atdhetare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci në 23-vjetorin e rënies.

Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se Fehmiu e Xheva kishin ideale të kristalta atdhetare.

“Heroizëm i rrallë. Ideale të kristalta atdhetare. Njëzetetre vjet nga rënia e Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre Fatime Hetemi e Shefqet Zeka”, ka shkruar Haradinaj. 

Heroizëm i rrallë. Ideale të kristalta atdhetare.Njëzetetre vjet nga rënia e Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre Fatime Hetemi e Shefqet Zeka. Lavdi!RH

Posted by Ramush Haradinaj on Wednesday, September 22, 2021

Related posts

Dita e katërt e reciprocitetit, vërehen lëvizjet e KFOR-it dhe EULEX-it në veri

D V

Mali i Zi sqaron pse vendosi fusnotën për Kosovën

D V

Dhurata Hoxha dhe të tjerët sot dalin para gjykatës për korrupsion

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More