Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj: Lista zgjedhore e AAK-së do të jetë shumë e fuqishme, synojmë t’i marrim deri në 20 deputetë

Shefi i deputetëve të AAK-së, Daut Haradinaj, thotë se qëllimi i tyre është të arrijnë numrin prej 20 deputetëve në zgjedhjet e reja, që pritet të mbahen shumë shpejt në vend.

Haradinaj thotë se është i bindur se numri i deputetëve të ardhshëm të AAK-së do të jetë dyshifror, por që po synojnë që ky numër të shkojë deri në 20.

“Numri i deputetëve të AAK-së do të jetë gjithqysh mbi dyshifror, por qëllimi ynë kryesor do të jetë që t’i arrijmë 20 deputetë në këto zgjedhje”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka folur edhe për listën e kandidatëve të AAK-së në zgjedhjet e reja. Thotë se lista e AAK-së do të jetë shumë e fuqishme dhe do të punojnë që jashtë saj të mos lënë asnjë kategori të shoqërisë kosovare.

“Lista jonë e kandidatëve për deputet do të jetë e fuqishme. Nuk do të lëmë asnjë kategori në vend që nuk do ta përfshijmë në listë”, ka thënë ndër të tjera Haradinaj në RTK.

Postime të ngjashme

Reagon Hoti pas aksionit të policisë: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal

S.B.

Tre të vdekur dhe 461 raste pozitive me coronavirus për 24 orë

S.B.

Agim Krasniqi emërohet ministër në detyrë i Financave

S.B.

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, mbrojtja kërkon 20 korrikun afat për dorëzimin e dosjes paraprake

S.B.

Prokuroria e Shtetit jep detaje të reja: Arrestime dhe rreth gjysmë milioni të sekuestruara

S.B.

Hykmete Bajrami jep dorëheqje nga LDK-ja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...