Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj: Mos u befasoni nëse AAK fiton në Prishtinë

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë të nuk ka befasi nëse AAK fiton në Prishtinë.

Përvec në Prishtinë me Daut Haradinajn si kandidat për kryetar të kryeqytetit, Haradinaj tha se nuk ka befasi nëse AAK’ja fiton edhe në Podujevë.

“Kandidatura e Daut Haradinajt është befasuar në përvojën e mëhershme në komuna. Pra, aty nuk është pritur, Aleanca edhe ka arritur të fitojë komuna. Nuk është fort me u befasu që mund të fitojmë në Podujevë, ose mund të fitojmë në Prishtinë”, është shprehur Haradinaj.

Tutje, ai tha se partia e tij identifikohet si parti e ndryshimeve që ka marrë përgjegjësi për veprimet e saj në komuna të caktuara. Sipas tij, ndryshimi ka ndodhur.

“Ajo që ndodh në nivel komunal, Aleanca identifikohet si ndryshimi. Pra, kur Aleanca ka marrë përgjegjësi në një komunë të caktuar, ndryshimi edhe ka ndodhur. Ka ardhur qeverisja e mirë”, shtoi Haradinaj.

Postime të ngjashme

Protestojnë infermierët të punësuar për nevoja të pandemisë, nuk u vazhdohet kontrata

Bekim Laçi

Kosovarët janë populli më bamirës në Ballkan dhe ndër 10 popujt më bujar në botë

Zekirija Haxhiu

Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Bekim Laçi

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, përurohet Qendra e rinovuar e Azilit

Bekim Laçi

Mblidhet sot kryesia e Kuvendit

Bekim Laçi

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...